شهرستانک

با ما تماس بگیرید.

فروش ویلا در روستای ولیان

خرید ویلا در ولیان

یک ویلا با متراژ 2000 متر در روستای ولیان به فروش میرسد. این ویلا دارای موقعیت بسیار عالی در بلندترین منطقه روستای ولیان. دارای ویوی ابدی و 360 درجه.
برای کسب اطلاعات بیشتر و بازدید با مشاوران ما در املاک شهرستانک تماس بگیرید.

روستای ولیان کرج

ولیان در 30 کیلومتری شهر کرج و از توابع بخش چندار شهرستان ساوجبلاغ استان البرز است. این روستا از شمال به کوه میانبند و روستای اسکوی دره، از جنوب غربی به روستاهای دوزعنبر و آجین دوجین، از شرق به روستای گلین رود و از غرب به روستای تورده محدود می‌شود. باستان‌شناسان با بررسی بنای خانه‌ای قدیمی در روستای ولیان معتقد هستند این روستا قدمتی در حدود 3000 سال دارد. درحال حاضر روستای ولیان یکی از روستاهای هدف گردشگری در استان البرز است.

روستای ولیان واقع در شهرستان ساوجبلاغ با مختصات جغرافیایی 50 درجه و 51 دقیقه عرض شمالی، در 15کیلومتری شمال شهرک کوهسارقرار دارد.

 

آب وهوای روستای ولیان

ارتفاع روستای ولیان از سطح دریا 1830 متر است. این روستا به‌دلیل قرارگیری در دامنه البرز شرایط کوهستانی خاصی دارد. روستا ولیان در بهار و تابستان معتدل و در پاییز و زمستان سرد است. از انواع پوشش‌های گیاهی این منطقه می‌توان به درختان گردو، بادام، گیلاس، آلبالو و توت سفید اشاره کرد. همچنین گندم، جو، یونجه، گون، آویشن، خاکشیر، ریواس و کنگر از دیگر گیاهان موجود در این منطقه هستند. روباه، خرس، کفتار، گرگ، شغال و خرگوش هم از گونه‌های جانوری این منطقه هستند. بنابراین امکان دارد حین گشت‌وگذار در طبیعت این روستا با جانوران مختلفی مواجه شوید.

 جمعیت روستای ولیان 

این روستا در دهستان چندار قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۱٬۱۲۲ نفر (۳۵۵خانوار) بوده‌است.

در زمستان 350 خانوار (حدود 1500 نفر) و در فصل تابستان بیش از 800 خانوار (در حدود 3 هزار نفر) سکونت می یابند.

فروش ویلا در ولیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *